Przejdź do treści

O mnie

Nazywam się Dawid Cegła i zawodowo pomagam klientom uporządkować procesy biznesowe w swoich firmach.

Wszystko zaczęło się w 6 klasie – od pierwszego programu niemal żywcem przepisanego z książki o Turbo Pascalu, a nie był to o dziwo “Hello World”. W większym lub mniejszym stopniu zawsze interesowałem się IT, choć nigdy nie szło to w stronę przesadnie techniczną.

Wybór wykształcenia był tego przykładem, ponieważ ukończyłem “Informatykę w biznesie” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz we Wrocławiu. Studia będące na styku IT oraz biznesu wydawały mi się interesujące i ostatecznie się nie zawiodłem. Dzięki nim dowiedziałem się o systemach wpierających zarządzanie tj. ERP, CRM czy Business Intelligence.

Wprawdzie swoją pierwszą poważną pracę zaczynałem jako programista, jednak nie trwało to zbyt długo. Bardzo szybko zorientowałem się, że od bycia pochłoniętym przed odmęty kodu, wolę być bliżej klienta i jego biznesowych problemów.

Zostałem więc konsultantem ERP i trwa to już ponad 7 lat. Wyspecjalizowałem się w takich obszarach jak gospodarka magazynowa, logistyka, zarządzanie projektami czy integracje z systemami zewnętrznymi.

Pod koniec 2019 roku udało mi się ugruntować swoją wiedzę certyfikatem Certified Project Management Associate IPMA D.

Od 2020 roku uruchomiłem Podcast IT dla biznesu, w którym dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Moją silną stroną jest nastawienie na rozwiązywanie problemów 👊

Moje TOP 5 talentów wg Testu StrenghtsFinder instytutu Gallupa:
✔️ Harmonia – Dążenie do współpracy oraz niwelowanie konfliktów.
✔️ Osiąganie – Nastawienie na cel i ciężką pracę.
✔️ Analityk – Uwzględnienie różnych perspektyw, problem nigdy nie jest prosty jak się wydaje.
✔️ Odpowiedzialność – poczucie dążenia do realizacji podjętych zadań.
✔️ Bezstronność – nadawanie sensu działania poprzez jasne ustalanie reguł oraz traktowanie współpracowników zgodnie z nimi.